This post contains references to products from one or more of our advertisers. We may receive compensation when you click on links to those products. For an explanation of our Advertising Policy, visitthis page.

Најдобрите CISA проучување материјали

Избор на правото CISA разбира е еден од најважните одлуки што ќе бидете на вашиот пат кон тоа да стане ревизор сертифициран Информатички системи за.

Ќе биде трошење безброј часови учат со тоа, па тоа е од клучно значење да се најде еден кој најдобро одговара на вашиот стил на учење.

Значи тука е добра вест – Јас лично се тестирани и demoed од најпопуларните онлајн првично курсеви CISA на пазарот, така да не мора да се! Во споредба табелата подолу ќе ви помогне да дознаам кој најдобро одговара на вашите потреби.

Обелоденување: Ве молиме имајте предвид дека некои од линковите подолу се приклучат линкови, и без дополнителни трошоци за вас, Ќе заработите упатување надомест, ако одлучат да инвестираат во текот наведени подолу. Ве молиме користете само моите линкови ако сметаш дека сум ви помогна во вашата одлука преглед разбира.

2018 Најдобрите CISA проучување материјали + Попусти & споредбите

CISA
Курсеви
Најдобриот курс CISA првичноCISA испит првично се разбираExamMatrix CISA испит првично се разбира Best CISA Exam Prep Courses Best Certified Information Systems Auditor Prep Course
Рангови

#1

#2

#3

#4

#5

ОПШТА
РЕЈТИНГ
КОМПАНИЈАТАCISA SuperReviewSimpliLearn CISA курсотCISA ExamMatrixGryfina CISA првично се разбираCISA ExamPractice
ЦЕНА$600 $449
добијат купони
$599 $450
Прикажи купони
$349 $244
Прикажи купони
$347 $267 Прикажи купони$599 $499
добиете попуст
Вариант
ПРАШАЊА
900+791,500+1,650+N / A
Пракса испити4 Целосна симулација
Испити
5 Целосна симулација
Испити
неограниченнеограниченN / A
Видео предавања30-40 Часа27 ЧасаN / AN / A15 Часа
ПРИСТАП НА ПРЕДМЕТОТ6 Месеци6 Месеци12 Месеци12 Месеци6 Месеци
ГАРАНЦИИ6 Месец Продолжување
Ако не го положат
3 Ден Пари-
Гаранција
100% помине гаранцијаПомине или враќањеНиту еден
КУРС АЖУРИРАЊАСекој 6 месециcrossIconcrossIcon
СЕРТИФИКАТ
& 40+ ЦПЕ КРЕДИТИ
crossIconcrossIcon
ИНСТРУКТОР
Имеил подршка
crossIconcrossIconcrossIconcrossIcon
ИНСТРУКТОР
Поддршка Телефон
crossIconcrossIconcrossIconcrossIcon
Бесплатни демоОбидете се сега!
Прочитајте го целиот
АНАЛИЗА
Прочитајте го целиот прегледПрочитајте го целиот прегледПрочитајте го целиот прегледПрочитајте го целиот прегледПрочитајте го целиот преглед
За почетокЗапочнете сегаЗапочнете сегаЗапочнете сегаЗапочнете сегаЗапочнете сега

1. SuperReview CISA проучување Материјали

 Сертифициран Информатички системи за ревизор првично се разбира

Вкупен пласман:

Up-to-date содржина: Нивната содржина на курсот се ажурира двапати годишно за да го вклучите најновите содржина во согласност со најновите испит целите ISACA е. Ова е многу важна карактеристика за испит првично се разбира да се има и да се осигури дека ќе бидат соодветно подготвени за најновата верзија на испитот. Меѓу обновено содржина лежи врз 900 пракса прашања и 4 сеопфатна испити.
Бесплатни демо: Уверение за информатичка безбедност е толку убеден во своите разбира дека тие ги споделите со студентите ја обидат бесплатно. Вие само може да кликнете на “Преглед Сега” копче на страната на курсот и тоа ќе ве однесе право на целосно интерактивни SuperReview. Вие ќе бидете во можност да ги слушаат предавања изберете па дури и да оцените (квизови) кои следат.
Заработи ЦПЕ Кредитни: Откако некој ќе стане сертифициран Информатички системи за ревизор, тие ќе треба да се заработи 40 ЦПЕ кредити секоја година да се одржи своите сертификација; на овој курс може да се смета кон сите 40 кредити. Тоа е флексибилна и достапни онлајн решение.
Студент поддршка: Студентите се обезбедени со лична поддршка од курсот автор Ален Кил и по телефон и преку е-маил. Не се случува секој ден ќе се најде поддршка инструктор по телефон и на толку голема цена. Корисно е да се биде во можност да поставуваат прашања на искусен индустрија професионалец.
Гаранција: Ако ги купите на сите инклузивно SuperReview и не го положи испитот во рок од 6 месеци, тие ќе ви овозможи пристап до истата обука, без доплата. Нема пари-гаранција за враќање со курсот, но добива да заземе курс, без дополнителни трошоци може да бидат доста корисни. Студентите ќе треба да се обезбеди соодветна известување за испит неуспех и да се исполнат одредени услови за да се квалификува за гаранција.

Оди на CISA SUPERREVIEW

3. SimpliLearn CISA проучување Материјали

 Сертифициран Информатички системи за ревизор CISA тест првично

Вкупен пласман:

Пари-гаранција за враќање на: SimpliLearn има целосна гаранција за враќање на парите за нивните CISA курсот. Тие им овозможуваат на студентите 3 дена за да го пробате на курсот и да бидете сигурни дека тие се задоволни. Доколку студентот не е задоволен од текот и не се пристапи повеќе од 50% на содржината тие може да бара враќање на средствата (не заборавајте да ги видите сите детали на гаранцијата на нивниот сајт).
Онлајн учење содржина: Курс е комбинација на SimpliLearn CISA 27 часа на аудио / визуелни часови со 79 “проверка на знаење” Квиз прашања во текот на. Ова помага да се зајакне што учениците го научиле во текот на обуката. Тие исто така обезбедуваат 5 целосна CISA Симулација Испити подобро да се подготват за корисниците на вистински тест.
Пракса Прашања: Кои имаат прашања во текот на видео предавања е голема функција; сепак, на овој курс ќе имаат корист од тоа да имаат повеќе “проверка на знаење” Вид на прашања. Има мал квиз или пракса испит по секој дел ќе биде многу корисна.

ОДИ НА SIMPLILEARN CISA

https://youtu.be/i7XGhj3UPxE?list=PLEiEAq2VkUUIfEreeqkjEOV12fshELggl

3. ExamMatrix CISA првично се разбира

ExamMatrix CISA Exam првично училиште

Вкупен пласман:

Адаптивно учење: Матрица на испит CISA курс има она што тие го нарекуваат “адаптивни учење”. Надвор од маркетинг возбуда што тоа всушност значи ќе го добиете да се фокусираат на прашања кои имате проблеми со и помине побрзо. Тоа е персоналните учење во тоа е најдобро и дефинитивно нешто што сакате да се разгледа при изборот на CISA првично се разбира.
Помине или враќање: Иако никогаш нема да се вратам во секое време да инвестираат во проучувањето, ако не успеат барем ќе добиете вашите пари назад. Донесувањето бара демонстрација на компетентност во сите шест области во текот на четири часа, 200 повеќе-избор прашање испит. А минимален резултат од 450 покажува конзистентна стандард на знаење.
застарен семафорот: Испит Матрикс тест првично платформа е малку датум да се каже во најмала рака. Таму е дефинитивно поубава опции таму, но карактеристиките на другите се сите таму и тоа е навистина она што е важно.

Одат на испит МАТРИЦА CISA првично се разбира

4. Gryfina CISA курсот

 Најдобрите сертифициран Информатички системи за ревизор проучување Материјали

Вкупен пласман:

Прашање банка: Првично се разбира на Gryfin CISA има голем прашање банка од над 1,600+ пракса прашања. Пракса прашања се важни во подготовките за само за било кој испит, како тие ви даде чувство за тоа што да се очекува на тестот ден. Кога се комбинираат со соодветна настава и учење, голем прашање банка може да бидат доста корисни.
Пристап се разбира: Им се дава на студентите 12 месеци на интернет пристап до овој курс, што е повеќе од други врвни курсеви CISA. За сите оние кои планираат да студираат во текот на долг временски период, тоа може да биде многу од корист, но за некои тоа може да биде изговор за одложување на нивните напори за студирање.
Нема видео предавања: Ако сте во потрага за целосно сеопфатен курс со двете видео настава и пракса, тогаш можеби ќе сакате да се погледне на друго место. Додека овој курс ги вклучува сеопфатна книга, тоа не мора видео настава или објаснување кои некои студенти да најдат доста вредни.
Нема поддршка ловење: Банка на прашањето не се обезбеди објаснувања; сепак, не постојат инструктори и тоа може да биде тешко да се најде познат експерт што може да се осврнам на тешко прашање.

Оди на Gryfina CISA ТЕК

5. ExamPractice CISA проучување Материјали

Најдобрите Exam првично училиште CISA

Вкупен пласман:

Авто-интензивна курс: Овој курс обезбедува иднина ревизија и безбедносни експерти со ресурси за да го положат испитот CISA, и тоа го прави со помош на веб-базирана програма. Со пристап до 15+ часа интерактивна обука за 180 дена, ќе имаат доволно време да се подготви и ги користат овие првично материјали на вашиот сопственото време.
вклучени содржина: Овој курс доаѓа со еден тон на големи ресурси да ви помогне да помине. Без разлика дали тоа е CISA работна книга или глава квизови на CISA, има многу сеопфатна материјалот што доаѓа со оваа програма за сите на исклучително пристапна цена.
презентација: Иако има многу голема информации и солидна ресурси кои го придружуваат оваа содржина, презентацијата не е идеален. Тоа не е крајно возбудлив курсот, која може да биде тешко за оние од вас кои им треба помош фокусирање и останување на патеката. Иако тоа не е без вредност, ако ви треба возбудлив видео курс, ова не е вашиот идеален партнер.
пракса: Овој курс има еден тон на големи можности и уби на различни типови на содржина. Меѓутоа, таму не е многу во начинот на пракса испити и дополнителни начини да се оди во текот на одредени видови прашање. Иако постојат квизови по секоја секција, нема симулација на работа.

ОДАТ НА CISA Bootcamp ТЕК

Најдобрите CISA проучување материјали 2018

РангиранCISA курсотЦена
1.CISA Супер Преглед$449.95
2.CISSP ExamPractice$499
3.Gryfina CISA Преглед$267
4.Испит Матрикс CISA$244
5.Ed2Go CISA Преглед $1,395
6.Simplilearn CISA$450
Резиме
преглед Датум
Ревидирани точка
Најдобра Преглед Курсеви CISA & Студија Материјали
автор Евалуација
51ѕвезда1ѕвезда1ѕвезда1ѕвезда1ѕвезда

Поврзани Мислења