Најдобрите CISSP Онлајн КУРСЕВИ за обука

CISSP онлајн курсеви за обука

Избор на правото курс за обука CISSP е една од најважните одлуки што ќе направи на вашиот пат да стане сертифициран Информатички системи за безбедност Professional на.

Разликата меѓу успешно полагање или не на CISSP испит во голема мера зависи од тоа колку добро вашиот наставни материјали одговара на вашиот стил на учење и распоред. Ќе се потрошат стотици или дури илјадници часови учење, па тоа е од клучно значење да се најде студија водич кој е во право за вас. Со користење на погрешна првично се разбира може да предизвика да се резултат помал и да не ги вашите испит, да ве чини месеци од време студија и дополнителни такси за испити. Здроби е тука да бидете сигурни дека тоа не се случи!

Значи тука е добра вест: ние сме лично истражуван сите онлајн курсеви за најдобар CISSP на пазарот за да се направат работите полесно за вас! Табелата за споредба подолу ќе ви помогне да се утврди кој најдобро одговара на вашите потреби.

Обелоденување: Ве молиме имајте предвид дека некои од линковите подолу се приклучат линкови, и без дополнителни трошоци за вас, Ќе заработите упатување надомест, ако одлучат да инвестираат во текот наведени подолу. Ве молиме користете само моите линкови ако сметаш дека сум ви помогна во вашата одлука преглед разбира.

 

Попусти CISSP курс за обука & споредбите

CISSP курсевиCISSP проучување Материјали Најдобар курс CISSP тест првично Најдобрите CISSP Преглед разбираТоп CISSP тест првично се разбира
Рангови

#1

#2

#3

#4

#5

Вкупен пласман
ИНТЕРНЕТSimplilearn CISSPДипломиран X CISSPCISSP ExamPractice Господар на Проектот CISSPтрансцендирање CISSP
ЦЕНА$2,899 $2,320
Прикажи купони
$489 $391
Прикажи купони
$699 $499
добиете попуст
$335 $399
Пракса Прашања1,2501,500 N / AN / A949
Видео лекции32 Часа 50+ Часа35+ Часа 10+ Часа23 Часа
ЦПЕ кредити понудени35 CPEs / 30 PDUs 35 CPEs32 CPEs 30 CPEsНиту еден
ФОРМАТ онлајн, Само-интензивна обука онлајн, Само-интензивна обукаонлајн, Само-интензивна обука онлајн, Само-интензивна обука онлајн, Само-интензивна обука
ГАРАНЦИЈА3 Ден Пари-гаранција за враќање на 30 Ден Пари-гаранција за враќање наНиту еден 30 Ден Пари-гаранција за враќање наНа пракса испит Софтвер Само
Бесплатни демоYesMarkYesMarkYesMarkYesMarkПракса испит софтвер демо
Целосна должина пракса испитиYesMarkYesMark10 Квизови YesMark
НАПРЕДОК ТРАГАЊЕYesMarkYesMarkYesMark YesMark
Мобилни пријателскиYesMarkYesMark
ТЕЛЕФОН / имеил подршка Да, Плус разговор во секое време 24/5!YesMark YesMark
Онлајн пристап6 Месеци 6 Месеци6 Месеци 12 Месеци 12 Месеци
За почетокЗапочнете сега Започнете сегаЗапочнете сегаЗапочнете сегаЗапочнете сега

1. SimpliLearn CISSP првично се разбира

Најдобрите првично курсеви CISSP испит

Вкупен пласман:

Пари-гаранција за враќање на: SimpliLearn нуди на своите ученици 3 ден пари гаранција за враќање. Ако не сте задоволни со курсот во рамките на првиот 3 дена од денот на користење може да побара парите назад, се додека вие не сте пристапиле до повеќе од 50% на курсот.
Симулација Испити: Оваа обука ви обезбедува со 5 CISSP Симулација Испити. Секој испит се состои од 250 прашања за вкупно 1,250 онлајн прашања. Испитите се со цел да го симулира вистинскиот CISSP испит и ќе ви овозможи да ги пратите вашиот напредок и вештини во различни области.
ЦПЕ Кредити: CISSP SimpliLearn е се брои кон вашиот 35 Континуирано професионално образование (ЦПЕ) Кредити или 30 Професионален развој единици (PDUs). Оваа обука може да биде одличен начин да се задржи чекор со вашите тековни потреби професионално образование.

ОДАТ НА SIMPLILEARN CISSP

 

2. Дипломиран X CISSP Преглед на курсот

Вкупен пласман:

 

Во-длабочината на видео лекции: Со повеќе 330 видео објаснувајќи дека редовно се ажурирани со сите клучни теми во детали никогаш нема да се изгуби. Најдобро од сè нивната платформа е многу мобилни пријателски. Ова ви дава можност да учат на свој време без разлика дали е на плажа, автобус или само дома на каучот.
неспоредлив вредност: GraduateX доаѓа во многу пристапна цена. Додека другите конкуренти чини илјадници тие се помалку од половина, а на нивните студентите солидна 30 ден пари гаранција за враќање. Ако не сте задоволни со курсот во рамките на првиот 30 дена од денот на користење можете да побарате вашите пари назад.
(ИТЗ)2 одобрени & ЦПЕ Кредити: Многу малку CISSP курсеви се всушност одобрени. Ова е голема предност што други предмети не се направи уште понуда. CISSP GraduateX е се брои кон вашиот 35 Континуирано професионално образование (ЦПЕ) кредити. Оваа обука може да биде одличен начин да се задржи чекор со вашите тековни потреби професионално образование.
визуелно искуство: Си оди за да го добиете најдоброто од она што на интернет има да понуди со овој производ, како визуелен приказ на курсот е неверојатно. GraduateX прави одлична работа во презентирање на информации на едноставен начин, но се уште со користење на напредни алатки за дизајн да ви даде токму она што треба да добијат највисоки тест.

ОДАТ НА GRADUATEX CISSP

 

 

2. CISSP ExamPractice

Сертифициран Информатички системи за безбедност Professional Exam првично училиште

Вкупен пласман:

флексибилни часови: на барање CISSP говорница Камп курс се учи од страна Shon Харис и Дејвид Милер, преку интерактивни лекции наменета за вашите презафатен распоред. Имате опција да ја заврши наставната програма со цел, или повторно да ја посетите лекции обука онолку пати колку што сакате.
Вклучено CPE Кредити: Кога ќе го заврши курсот за ревизија CISSP, исто така ќе имаат завршено 32 CPE кредити кои можат да се насочи кон други барања за вашата лиценца CISSP. Исто така, ќе им се даде потврда на курсот за да се докаже завршувањето на ЦПЕ кредити.
Бесплатни демо: CISSP испит пракса нуди бесплатни демо за вас да пробате на интерактивна настава. Сите што треба да направите е да кликнете на копчето "курс демо" на опис курс страница на CISSP и ќе биде во можност да го пробате неколку лекции.
видео за обука: Овој курс ќе ви нуди одлична можност да се симулираат идните работни околини и играат надвор реалниот живот сценарија со своите незаменлива видео обука со полно работно движење. Со таква обемна опции во овој поглед, ќе бидат подготвени за тест ден во ниеден момент, особено со оглед на големиот квалитетот на наставата што доаѓа со секој се разбира.

Оди на CISSP EXAMPRACTICE

 

3. Господар на Проектот Академија CISSP

Топ CISSP тест првично се разбира

Вкупен пласман:

флексибилни часови: На on-demand CISSP говорница Камп курс се учи од страна на Мухамед Атиф консултант и сертифициран инструктор со повеќе од 20 години искуство. Мохамед има долга листа на сертификати и голем целокупната критика студент.
Вклучено CPE Кредити: Кога ќе го заврши курсот за ревизија CISSP, исто така ќе имаат завршено 30 CPE кредити кои можат да се насочи кон други барања за вашата лиценца CISSP. Исто така, ќе им се даде потврда на курсот за да се докаже завршувањето на ЦПЕ кредити.
Бесплатни демо: Господар на Академијата на проектот CISSP вклучува бесплатна демо за вас да пробате на часови. Сите што треба да направите е да кликнете на копчето "Преглед" на описот курс страница на CISSP и ќе биде во можност да го пробате неколку лекции.
Пари-гаранција за враќање на: МПА нуди на своите ученици 30 ден пари гаранција за враќање. Ако не сте задоволни со курсот во рамките на првиот 30 дена од денот на користење може да побара парите назад, се додека вие не сте пристапиле до повеќе од 50% на курсот.

ОДАТ НА ГОСПОДАРОТ НА ПРОЕКТОТ ACADEMY

4. трансцендирање CISSP

Слободен CISSP испит пракса

Вкупен пласман:

Студент поддршка: Студентите запишани во оваа е-учење разбира, ќе имаат пристап до експерт прашање живо предмет што може да одговори на прашања и да ви помогне на патот да CISSP сертификација. Имајќи експерт достапен е фантастичен функција, како што им овозможува CISSP кандидати да ја добијат корисни и прецизни одговори на нивните прашања.
Содржина на курсот: Можете да добиете повеќе од текот на Transcender учење со комбинирање со нивната пракса испит програма. Комбинирање на 2 делови на овој курс ќе ви дава 23 часови на настава, 949 пракса прашања, и 1,040 Флашкарти да се видат. Програмата за пракса испит е дополнителен $169 и ви овозможува да го прилагодите вашиот искуство преку преземање темпиран испити, изборот на која цели што би сакале да бидат тестирани на, и себе quizzing со Флашкарти.
Бесплатни демо: Тие се толку сигурни во своите пракса испит програма со која тие нудат бесплатни демо од него. Студентите ќе треба да се создаде слободна сметка и да им овозможи на pop-up прозорци во нивните веб прелистувач за да пристапите на демо. Демо им овозможува на учениците да се добие добра идеја за тоа како работат CISSP пракса испити Transcender е. Се разбира дека е-учење нема бесплатна демо, но пракса испит демо треба да ви даде заедничка идеја за тоа како работи на курсот.
Флексибилност: Има повеќе опции студија со долгорочни пристапност прави на Transcender CISSP обука одличен и флексибилен избор за сите видови на ученици.

Оди на трансцендирање CISSP

 


CISSP сертификација Совети & трикови

Постојано менување на сајбер светот на информатичката технологија се зголемува со огромна брзина. Зависноста на владите, бизнис и луѓето на ИТ инфраструктура има направено тоа атрактивна џекпот за криминалците. Цената на сајбер-напади, вандализам и хакирање чинел компании милијарди. Најнови wanna-крик Ransomware нападот веќе се изложи на неколку пропусти.

Важна причина за неуспех на безбедносните мерки што ги осакатува пред однапред закани е неспособност на професионалци безбедноста на информациите. ИТ безбедност вообичаено се смета за работа на професионалци високо технолошки експерт за кодирање, скриптирање, но не со бизнис acumen. Тоа резултираше со напорите кои не се во согласност со бизнис цели и цели.

Неколку сертификати се достапни на пазарот кои акредитира на стручноста на професионалци безбедноста на информациите. На сертификати им помогне на потенцијалните работодавци и пазарот како целина да се провери стручноста на безбедноста на информациите експерт. Во морето на растечката сертификати сертифициран Информатички систем за безбедност Professional (CISSP) се појави како златен стандард, поради неговата одлична усогласување помеѓу техничка експертиза и деловни знаења. CISSP е од најпознатите светски признати сертификати во безбедноста на пазарот на информации. Бара од страна на повеќето организации свесни безбедноста во светот, CISSP е водечки во индустријата акредитивен која се обезбедува да имаат длабоко технички и менаџерски знаења и искуство за ефикасно дизајн, инженер, и управување со целокупната безбедноста држење на една организација.

Дефиниција и целта на CISSP е јасно разработена од ISC2, организацијата што ја спроведува Програмата за сертификација CISSP. тие наведуваат

"продавач-неутрален сертификација CISSP е идеален препорачува за оние со докажан длабоко технички и менаџерски надлежност, вештини, Искуство, и кредибилитет за дизајн, инженер, спроведување на, и да управуваат со нивниот вкупен информации програма за безбедност за заштита на организации од растечката софистицирани напади"

Оттука CISSP испит тестови и да се провери знаењето и вештините на лицето и во техничките и менаџерските домени. Во следниот дел ќе се осврнам на разни прашања кои се јавуваат во умот на CISSP аспиранти.

Како можам да го положат CISSP?

Можете да ако имаш 5 години искуство на информациската сигурност во кои било две полиња од 8 домени на CISSP и да го положат тестот. CISSP опфаќа широк спектар на теми и дека го прави достоен. На 8 домени на CISSP се

 • Безбедност и управување со ризикот
 • Средства за безбедност
 • Инженеринг за безбедност
 • Комуникации и мрежна безбедност
 • Идентитет и пристап за управување со
 • Проценка за безбедност и тестирање
 • Безбедносни операции
 • Софтвер за безбедност на развој

Значи, ако имате повеќе од 5 години искуство во саканиот полиња, Вие само треба да започнете. Сепак CISSP не доаѓа на евтини цена. А значителен износ на инвестиции се бара да присуствуваат CISSP подигање кампови, CISSP обука и купување CISSP учење материјал. CISSP испит само по себе цена $600. Повеќето од слободното материјали достапни на интернет е од стариот 10 шемата на домени.

Она што е на CISSP Тест?

Успешна патување започнува еднаш целта е добро дефинирани и разбрани. Разбирање тест CISSP, што е тоа, како тоа да пробате и колку е тешко тоа навистина може да ви постави на силна база за огромна задача. на долг 6 час 250 тест повеќе избор прашања, тестираат вашето знаење, трпение и упорност. Тоа бара многу на студии, пракса тестови, практично искуство и силна концептуални разбирање на CISSP знаење области.

Тестот се состои од повеќе избор прашања со следниве Процентуална застапеност на прашања.

домениТежина
1. Безбедност и управување со ризикот16%
2. Средства за безбедност10%
3. Инженеринг за безбедност12%
4. Комуникација и мрежна безбедност12%
5. Идентитет и пристап за управување со13%
6. Проценка за безбедност и тестирање11%
7. Безбедносни операции16%
8. Софтвер за безбедност на развој10%
Вкупно100%

учтивост ISC2

 

Како што сведочи прашањата ќе бидат добро се шири во сите домени и треба да се направат искрени напори да го совладате сите 8 домени. Сите прашања во CISSP не носат еднакви марки. Вредноста на сите прашања се базира на нивото на тежина. Во прилог на ова 25 прашања се експериментални и додаде само за тест цел. Овие прашања не се проценува за пресметување на вашиот конечниот резултат. Сепак не може да се направи разлика помеѓу овие експериментални тест прашања и оценето оние.

Како да се подготвите за тестот CISSP

CISSP бара познавање на сите 8 домени споменати погоре. Ќе треба следните четири ресурси за да се подготват за испитот.

 1. книги
 2. видео предавања
 3. CISSP подигање камп или CISSP обуки
 4. пракса тестови

Јас ќе објаснам во секој ресурс во детали

 1. книги

Вашиот избор на книга ќе ви помогне да се утврди обемот и пресвртници на вашите студии. Јас ќе им препорачаат CISSP (ИТЗ)2 Сертифициран Информатички системи за безбедност Professional Службен проучување Водич 7-мото издание. Тоа е една од највисоко оценет книга на Амазон со различни 5 ѕвезда осврти. Книгата е добро напишан и концизен. Дадените информации се до точка и нема дополнителни детали кои не се поврзани со CISSP испит. Книгата е поделена на 21 поглавја кои се куратор да се направи лесно читање и разбирање.

Во прилог на оваа главна книга секогаш можете да се консултирате со дополнителни книги во длабочината на разбирањето на концептите. CISSP Сите-во-едно испит Водич е одлична книга за да оди преку вашите слаби теми. Сепак, детали ориентирани книга треба да се користи само како референца наместо да го користите како една и единствена книга. книги од Ерик Конрад Исто така, ги пофали и високо оценет од страна CISSP тест киднапери.

 1. видео Предавања

Постојат голем број на бесплатни и платени видео предавања кои се достапни на интернет. Најефективен предавања се предвидени од страна на Кели Handerhan на Cybrary. предавања неа се концизни, до точка и создава начин на размислување дека е многу важно за успешен тест CISSP. CISSP ве става во позиција на ризик менаџер, Оттука сите вашите одлуки и избори мора да се базира на тој контекст. Предавањата се бесплатни.

3. CISSP подигање кампови

побарувачката на пазарот CISSP има направено тоа атрактивна сертификација кој е бараат од страна на голем број на ИТ професионалци за безбедност. Многу компании нудат онлајн и на лице место CISSP обуки. Овие CISSP часови се обезбеди брз шефот на проектот за учениците и им помага значително во разбирање на обемот и знаење области на CISSP. Можете да ја видите споредба нашите на врвот на оваа страница за најдобар CISP подигање кампови достапни.

4. Практика Тестовите за обука CISSP

Успешен обид тест CISSP се базира на обемна пракса сесии. Пракса прашања мора да се користи мудро тема и во микс формат за да се консолидираат концепти за безбедност на информации. Една од причините за ниво CISSP тешко е да се биде висок е дека нема пракса прашања доаѓаат блиску до оригиналниот прашања поставени во испит.

Затоа пракса прашања од повеќе извори мора да се користи за да се прошири на искуство тест. Некои од ресурсите кои се користат од страна на мене се

 • Sybex тест банка: Ова доаѓа заедно со книгата и значително се засилува на вредноста. Постојат 20 прашања за секое поглавје, заедно со (4) 250 прашања целосна испити.
 • McGraw Hill пракса испити. Овие CISSP пракса прашања и аудио предавања беа развиени од страна Shon Харис и тим за развој на логичка безбедност. Ние работевме напорно за да се развие сеопфатен сет на прашања и предавање датотеки кои подобро ќе ви подготвиме за CISSP.

*Примерок од секој од изворите е вклучена на крајот

Активен CISSP сертификација

Акредитивен CISSP важи за три години; повеќето носители обнови со поднесување на континуирано професионално образование (ЦПЕ) кредити. Исто така постои и годишна членарина од $85 потребни за одржување на сертификација

CISSP Платите

Според студијата, највисока населението на CISSPs се наоѓа во Вашингтон, Њујорк и Атланта Грузија. Град со највисока просечна плата е Њујорк, доаѓаат во на $ 119.840 / годишно.

CISSP сертификација Концентрациите

Носителите на CISSP сертификати да заработите дополнителни сертификати во областа на специјалитет. Постојат три можности:

 1. Информатички системи за безбедност Professional Архитектура (CISSP-ISSAP). Архитектот игра клучна улога во рамките на одделот за безбедност на информации со одговорности кои функционално се вклопуваат помеѓу Ц-пакет и горниот дел на раководно ниво и спроведување на програма за безбедност.
 2. Информатички системи за безбедност Professional инженерство (CISSP-CSSLP), напреден сертификат за безбедност на информации, издадена од (ИТЗ)2 кој се фокусира на инженеринг аспекти на безбедноста на информациите. ISSEP е водич за вклучување на безбедноста во проекти, апликации, бизнис процеси, и сите информациски системи.
 3. Менаџмент на информациски системи за безбедност Professional (CISSP-ISSMP), напреден сертификат за безбедност на информации, издадена од (ИТЗ)2 која се фокусира на управување со аспекти на безбедноста на информациите. Еден воспоставува ISSMP, подароци, и управува со програми за безбедност на информации покажувајќи менаџмент и лидерски вештини

 

Пример Sybex Тест Прашања

 1. Што безбедност мааната пренесува информации со пишување на податоци на заеднички простор за складирање, каде што друг процес може да се прочита ?
  1. Тајните времето задржани
  2. buffer overflow
  3. Тајните канал складирање
  4. кука одржување

одговор: C

А Тајните канал складирање пренесува информации со пишување на податоци на заеднички простор за складирање, каде што друг процес може да се прочита. Обезбедување на податоци на таков начин се воведува безбедност пропустот кој им овозможува на неовластено корисникот да пристапите до податоците.

 

 1. Генерално политика на приватност е дизајниран за да се заштити она што?
  1. приватноста на корисникот
  2. слобода на јавноста
  3. Интелектуална сопственост
  4. право на компанијата за ревизија

одговор: D

Целта на политика на приватност е да ги информира корисниците каде што do и немаат корист приватноста на заштита на правото компанијата да врши ревизија и следење на активноста на корисникот.

 

Примерок CCCure Quizzer прашање

 1. Жан е внатрешен ревизор кој постојано го користи ревизија дневници на различни мрежни системи извештаите производ. Во е-маил на потпретседател на ИТ, таа нагласува колку е важно е дека соодветни контроли за заштита се стави во место за да се заштитат ревизија логови. За оправданоста наведени подолу, кој е најслабата.
  1. Незаштитен ревизија логови може лесно да бидат променети од страна на натрапник по извршување на кривично дело.
  2. Неодобрени промени за ревизија логови наштети на конзистентност и ефикасност на автоматизирање на известување.
  3. Ревизија логови често содржат чувствителни информации и мора да бидат заштитени.
  4. Во случај на истрага, на ревизијата се логирате незаштитен може да се смета за неприфатлива во судот.

 

одговор: B

Неодобрени промени за ревизија логови, што може негативно да влијае на процесот на автоматизација на известување, не се главната грижа на безбедност. Ревизија логови се заштитени за да се обезбеди интегритетот и доверливоста на логови.

 

Примерок McGraw Hill прашање

 1. Кој е првиот чекор во развојот на DRP(Disaster recovery план)
  1. Идентификувајте ги сите критичните системи и функции на компанијата
  2. Одлучете дали компанијата треба да се изврши прошетка низ, паралелно или симулација тест.
  3. Изведување на БИА(Анализа на Бизнис влијанието врз)
  4. Интервју со претставник од Секторот

 

одговор: C

А БИА вклучува идентификување на критичните системи и функции на компанијата и интервјуирање на претставници од секој оддел. Откако поддршка за управување, ако зацврсти, анализа на бизнис влијание треба да се врши за да се идентификуваат заканите компанијата се соочува и потенцијалните трошоци на овие закана.

 

Топ 3 CISSP Онлајн курсеви за обука

CISSP курсотCISSP ExamPracticeнадминеSimpliLearn
Цена$499$399$599
Пракса Прашања N / A9491,250
видео лекции35+ Часа23 Часа32 Часа
ГаранцијаНиту еденНа пракса испит Софтвер Само3 Ден Пари-гаранција за враќање на
онлајн пристап6 Месеци12 Месеци180 Дена