Најдобрите CRISC обука

CRISC Подготвителни курсеви
Last Updated:јануари 19, 2018
Џејмс Edge
This post contains references to products from one or more of our advertisers. We may receive compensation when you click on links to those products. For an explanation of our Advertising Policy, visitthis page.

Making the right choice when choosing your CRISC online training could be the single most important decision you will make on your journey towards becoming Certified in Risk and Information Control.

You will be spending countless hours studying, so it’s crucial to find the course that fits your learning style best.

So here’s the good news -We have tested and demoed the most popular online CRISC review courses on the market so you don’t have to! Во споредба табелата подолу ќе ви помогне да дознаам кој најдобро одговара на вашите потреби.

2018 CRISC Review Course Discounts & споредбите

CRISC Exam
Курсеви
Најдобриот курс CISA првичноCRISC Test Prep Course Best CRISC Exam Course
Рангови

#1

#4

#5

ОПШТА
РЕЈТИНГ
КОМПАНИЈАТАCRISC SuperReviewSimpliLearn CRISC Ed2Go CRISC
ЦЕНА$599 $449
добијат купони
$599 $450
Прикажи купони
$695
Вариант
ПРАШАЊА
500+35 N / A
Пракса испити372 Целосна симулација
Испити
N / A
Видео предавања30-40 Часа20 Часа 40 Часа
ПРИСТАП НА ПРЕДМЕТОТ6 Месеци6 Месеци 6 Месеци
ГАРАНЦИИ6 Месец Продолжување
Ако не го положат
3 Ден Пари-
Гаранција
crossIcon
КУРС АЖУРИРАЊАСекој 6 месециcrossIconcrossIcon
СЕРТИФИКАТ
& ЦПЕ КРЕДИТИ
24 Часа20 Часа
ИНСТРУКТОР
Имеил подршка
crossIcon
ИНСТРУКТОР
Поддршка Телефон
crossIcon
Бесплатни демоcrossIcon
Прочитајте го целиот
АНАЛИЗА
Прочитајте го целиот прегледПрочитајте го целиот прегледПрочитајте го целиот преглед
За почетокЗапочнете сегаЗапочнете сегаЗапочнете сега

1. SuperReview CRISC Prep Course

Top CRISC Test Prep Course

Вкупен пласман:

Up-to-date содржина: Нивната содржина на курсот се ажурира двапати годишно за да го вклучите најновите содржина во согласност со најновите испит целите ISACA е. Ова е многу важна карактеристика за испит првично се разбира да се има и да се осигури дека ќе бидат соодветно подготвени за најновата верзија на испитот. Меѓу обновено содржина лежи врз 900 пракса прашања и 4 сеопфатна испити.
Бесплатни демо: Уверение за информатичка безбедност е толку убеден во своите разбира дека тие ги споделите со студентите ја обидат бесплатно. Вие само може да кликнете на “Преглед Сега” копче на страната на курсот и тоа ќе ве однесе право на целосно интерактивни SuperReview. Вие ќе бидете во можност да ги слушаат предавања изберете па дури и да оцените (квизови) кои следат.
Заработи ЦПЕ Кредитни: Откако некој ќе стане сертифициран Информатички системи за ревизор, тие ќе треба да се заработи 40 ЦПЕ кредити секоја година да се одржи своите сертификација; на овој курс може да се смета кон сите 40 кредити. Тоа е флексибилна и достапни онлајн решение.
Студент поддршка: Студентите се обезбедени со лична поддршка од курсот автор Ален Кил и по телефон и преку е-маил. Не се случува секој ден ќе се најде поддршка инструктор по телефон и на толку голема цена. Корисно е да се биде во можност да поставуваат прашања на искусен индустрија професионалец.
Гаранција: Ако ги купите на сите инклузивно SuperReview и не го положи испитот во рок од 6 месеци, тие ќе ви овозможи пристап до истата обука, без доплата. Нема пари-гаранција за враќање со курсот, но добива да заземе курс, без дополнителни трошоци може да бидат доста корисни. Студентите ќе треба да се обезбеди соодветна известување за испит неуспех и да се исполнат одредени услови за да се квалификува за гаранција.

GO TO CRISC SUPERREVIEW2. SimpliLearn CRISC Study Materials

CRISC Test Prep Course

Вкупен пласман:

Пари-гаранција за враќање на: SimpliLearn has a full money-back guarantee for their CRISC Course. Тие им овозможуваат на студентите 3 дена за да го пробате на курсот и да бидете сигурни дека тие се задоволни. Доколку студентот не е задоволен од текот и не се пристапи повеќе од 50% на содржината тие може да бара враќање на средствата (не заборавајте да ги видите сите детали на гаранцијата на нивниот сајт).
Онлајн учење содржина: The SimpliLearn CRISC course combines 40 часа на аудио / визуелни часови со 35 “проверка на знаење” Квиз прашања во текот на. Ова помага да се зајакне што учениците го научиле во текот на обуката. Тие исто така обезбедуваат 2 full CRISC Simulation Exams to better prepare users for the actual test.
Пракса Прашања: Кои имаат прашања во текот на видео предавања е голема функција; сепак, на овој курс ќе имаат корист од тоа да имаат повеќе “проверка на знаење” Вид на прашања. Има мал квиз или пракса испит по секој дел ќе биде многу корисна.

https://www.youtube.com/watch?v=JsMCCV4S7zg

GO TO SIMPLILEARN CRISC

3. Ed2Go CRISC Review Course

Ed2Go CRISC Test Prep Course

Вкупен пласман:

CPE’s Included: Earn the requisite 20 CPEs required to take up the CRISC certification exam.
Pass The On The 1st Time: The program includes the 4 most important domains prescribed by ISACA and all the content you need to learn centered around it.
Job Placement: Ed2Go има на кариерата на персоналот советници кои, всушност, ќе ви помогне да слета на работа. Иако тоа не е гарантирано (што треба да направите работа премногу) тие ќе ви даде продолжи совети и совети плус ќе биде во можност да ги користат како референца.
Цена: You pay a bit more than the competition but you also get a lot more hands on interaction with the instructor. If you have the extra cash then this could be the best course for you.

GO TO ED2GO CRISC

 

Топ 3 CRISC Подготвителни курсеви

CRISC Prep Rankings компанијата
1.CRISC Super Review
2.Simplilearn CRISC
3.Ed2Go CRISC

 

 

Резиме
преглед Датум
Ревидирани точка
Best CRISC Prep Course Online
0 одговори

Оставете Одговор

Сакате да се приклучат на дискусијата?
Слободно можете да се придонесе!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *