Најдобрите CEH Bootcamp

Last Updated:јануари 19, 2018
Џејмс Edge
This post contains references to products from one or more of our advertisers. We may receive compensation when you click on links to those products. For an explanation of our Advertising Policy, visitthis page.

Избор на правото курс за обука CEH е една од најважните одлуки што ќе направи на вашиот пат да стане сертифициран Етички Хакер.

Разликата меѓу успешно полагање или не на CEH испит во голема мера зависи од тоа колку добро вашиот наставни материјали одговара на вашиот стил на учење и распоред. Ќе се трошат стотици часови студирање, па тоа е од клучно значење да се најде на обука која е во право за вас. Со користење на погрешна првично се разбира може да предизвика да се резултат помал и да не ги вашите испит, да ве чини месеци од време студија и дополнителни такси за испити. Здроби е тука да бидете сигурни дека тоа не се случи!

Значи тука е добра вест: имаме истражени сите од најдобрите Certified Ethical Hacking онлајн курсеви на пазарот за да се направат работите полесно за вас! Табелата за споредба подолу ќе ви помогне да се утврди кој најдобро одговара на вашите потреби.

Обелоденување: Ве молиме имајте предвид дека некои од линковите подолу се приклучат линкови, и без дополнителни трошоци за вас, Ќе заработите упатување надомест, ако одлучат да инвестираат во текот наведени подолу. Ве молиме користете само моите линкови ако сметаш дека сум ви помогна во вашата одлука преглед разбира.

Попусти CEH Преглед на курсот & споредбите

CEH курсевиTop Certified Ethical Hacking Prep Courses Најдобрите CEH курсотBest CEH Prep Courses
Рангови

#1

#2

#3

#4

Вкупен пласман
ИНТЕРНЕТSimplilearn CEH Дипломиран X CEH eHacking CEH трансцендирање CEH
ЦЕНА$2,899 Зачувај $580
Прикажи купони
$489 Зачувај $391
Прикажи купони
$500 Зачувај $175 Добиете попуст
$399
Пракса Прашања 1,250 1,500 1,080 516
Видео лекции32 Часа 50+ Часа 45.5 Часа Ниту еден
ФОРМАТFlex училница онлајн, Само-интензивна обука онлајн, Само-интензивна обука онлајн, Само-интензивна обука
ГАРАНЦИЈА3 Ден Пари-гаранција за враќање на 30 Ден Пари-гаранција за враќање на 6 Месец Pass-гаранција
Бесплатни демоYesMarkYesMarkПракса испит софтвер демо
Целосна должина пракса испитиYesMarkYesMarkYesMark
НАПРЕДОК ТРАГАЊЕYesMarkYesMarkYesMarkYesMark
Мобилни пријателскиСамо АндроидYesMarkYesMarkYesMark
ТЕЛЕФОН / имеил подршкаYesMark Да, Плус разговор во секое време 24/5!YesMarkYesMark
Онлајн пристап180 Дена 180 Дена Доживотна 180 Дена
За почетокЗапочнете сега Започнете сега Започнете сега Започнете сега

 

1. SimpliLearn CEH курс за обука

Најдобрите Курсеви CEH првично

Вкупен пласман:

Пари-гаранција за враќање на: SimpliLearn нуди на своите ученици 3 ден пари гаранција за враќање. Ако не сте задоволни со курсот во рамките на првиот 3 дена од денот на користење може да побара парите назад, се додека вие не сте пристапиле до повеќе од 50% на курсот.
Симулација Испити: Оваа обука ви обезбедува со 5 CISSP Симулација Испити. Секој испит се состои од 250 прашања за вкупно 1,250 онлајн прашања. Испитите се со цел да го симулира вистинскиот CISSP испит и ќе ви овозможи да ги пратите вашиот напредок и вештини во различни области.
ЦПЕ Кредити: CEH SimpliLearn е се брои кон вашиот 30 Континуирано професионално образование (ЦПЕ) Кредити или 30 Професионален развој единици (PDUs). Оваа обука може да биде одличен начин да се задржи чекор со вашите тековни потреби професионално образование.

ОДАТ НА SIMPLILEARN CEH

 

 

2. Дипломиран X CEH Преглед на курсот

Вкупен пласман:

 

Во-длабочината на видео лекции: Со повеќе 330 редовно ажурирани видеа објаснувајќи сите клучни теми во детали никогаш нема да се изгуби. Најдобро од сè нивната платформа е направен мобилен 1. Ова ви дава можност да учат на свој пат, без разлика каде се наоѓате.
неспоредлив вредност: GraduateX доаѓа во многу пристапна цена особено во споредба со SimiliLearn. Додека другите конкуренти чини илјадници тие се помалку од половина, а на нивните студентите солидна 30 ден пари гаранција за враќање. Ако не сте задоволни со курсот во рамките на првиот 30 дена од денот на користење можете да побарате вашите пари назад.
визуелно искуство: Си оди за да го добиете најдоброто од она што на интернет има да понуди со овој производ, како визуелен приказ на курсот е неверојатно. GraduateX прави одлична работа во презентирање на информации на едноставен начин, но се уште со користење на напредни алатки за дизајн да ви даде токму она што треба да добијат највисоки тест.

ОДАТ НА GRADUATEX CEH

 

 

2. eHacking CEH првично се разбира

Најдобриот курс CEH првично

Вкупен пласман:

помине гаранција: Иако не постои вистински помине гаранција eHacking го имаат 99.9% помине стапка. Тоа е импресивно било кој начин ќе се погледне во него. Под услов да се стави во работа што треба да биде дадена за да помине!
онлајн пристап: Еден од најдобрите придобивки од користење на CEH првично се разбира eHacking.net е онлајн пристап. Може да се земе онолку долго колку што сакаат, бидејќи ќе добиете пристап живот. Ова е дефинитивно нешто што другите предмети немаат, а понекогаш може да се расправаат во плаќаат екстра само затоа што ви треба малку повеќе време.
Цена: Со ексклузивна гмечење читателот попуст ви заштеди неверојатни 75% надвор од вкупната цена на $500. Само го користите забава кодот FFTYH4 да се добие $375 исклучување.

ОДАТ НА eHacking CEH

 

 

4. Transcender CEH проучување Материјали

Top CEH Exam Prep Courses

Вкупен пласман:

помине гаранција: Transcender е повеќе од убеден во квалитетот на нашите производи испит подготовка. толку сигурни, Всушност, кои тие ги нудат исклучителна 6-месеци гаранција Pass-на-Првпат на нивните тестови Transcender Серт пракса.
Бесплатни демо: Тие се толку сигурни во своите пракса испит програма со која тие нудат бесплатни демо од него. Студентите ќе треба да се создаде слободна сметка и да им овозможи на pop-up прозорци во нивните веб прелистувач за да пристапите на демо. Демо им овозможува на учениците да се добие добра идеја за тоа како работат Certified Ethical Hacking пракса испити Transcender е.
Флексибилност: Има повеќе опции студија со долгорочни пристапност прави на Transcender CEH обука одличен и флексибилен избор за сите видови на ученици.

ОДАТ НА TRANSCENDER CEH

Вовед

Хакирањето помина од една мрачна мандат на нешто што се појавува во дневниот. Во овие курсеви, ние ќе започнете со она што се хакирање и да сфатат некои од разликите меѓу “бела капа” хакери и “црна” или “сиво” шапка хакери. Тие ќе ги покрие на високо ниво што се некои од основните алатки хакер треба да се знае и да се умешен со, како и ингеренциите на хакер и што можете да очекувате кога ќе стане сертифициран Етички Хакер.

На Уверение Етички Хакер (CEH) програми се основни на системот најпосакуваните обука за безбедност на информации на било кој професионален безбедност на информации никогаш не ќе сакаат да бидат во. на CEH, е првиот дел на 3 дел за безбедност на информации песна EC-Council која ви помага да го совладате хакирањето технологија. Ќе ви стане хакер, но етички еден!

Како начин на размислување на безбедноста во било која организација не треба да биде ограничена на силоси на одреден продавач, технологии или парчиња на опрема.

Овие курсеви се наменети да ви обезбеди со алатки и техники кои се користат од страна на хакери и професионалци безбедноста на информациите, така да се пробие во една организација. Како што ние го стави, "Да се ​​победи на хакерите, треба да се размислува како хакер ". Овие курсеви ќе ви миеше во Хакер начин на размислување, така што ќе бидете во можност да се одбранат од идни напади. Тоа ве става во седиштето на рацете на животната средина на возачот со систематски процес на етички хакирањето.

тука, ќе бидат изложени на сосема поинаков начин на постигнување на оптимално држење на информациската сигурност во нивната организација; со тоа хакирање! Вие ќе го скенира, тест, се пробие и да се обезбеди свој системи. Ќе се смета дека пет фази на Етички Хакерство и мислев колку може да се пријде вашата цел и да успее во кршење во секое време! На пет фази вклучуваат Извиднички, добивање на пристап, броење, одржување на пристап, и ги опфаќа песни.

Алатки и техники во секоја од овие пет фази се дадени во детали на енциклопедиски пристап да ви помогне да се идентификуваат кога нападот се користи против своите цели. Зошто е тогаш оваа обука наречен Заверена Етички Хакер курсот? Тоа е затоа што со користење на истите техники како лошите момци, може да се оцени држење на безбедноста на една организација со истиот пристап овие малициозни хакери користат, се идентификуваат слабостите и да ја поправите проблемите пред тие да бидат идентификувани од страна на непријателот, предизвикувајќи што потенцијално може да биде катастрофална штета на вашиот соодветните организација.

Во текот CEH курсеви, ќе биде ангажиран во начин на размислување на хакер, оценување не само логичен, но физичката безбедност

CEH разбира црти

CEH курс има следниве модули.

 • Вовед во етички хакирањето
 • печатење нога и разузнавачка служба
 • скенирање на мрежи
 • броење
 • душкаат
 • систем хакерство
 • Malware закани
 • социјален инженеринг
 • Негирање на услуга
 • сесија киднапирање
 • Хакирање на веб апликации
 • SQL инјекција
 • Хакирање на безжични мрежи
 • Хакирање на веб сервери
 • Хакирањето мобилни платформи
 • избегнување IDS, firewalls, и Honeypot
 • облак компјутери
 • криптографија

 

сертификација Патеки

Со цел да се квалификува да се обиде на сертификати за испитување CEH, можеш:

Присуствуваат Службен обука

Присуствува на официјалната CEH водени од инструктор за обука (ILT), компјутерски-базирани обука (КБТ), онлајн обука живо, академска обука или е сертифициран во претходната верзија на акредитивен. Види споредба нашата топ-листата на најдобрите CEH обука на располагање денес.

Обид испит без Службен обука

 • Со цел да се смета за сертификација испит на EC-Council без да присуствува официјален тренинг, кандидатот мора:
 • Да има најмалку две години искуство на информации поврзани со безбедноста.
 • Образовна позадина кои се одразува на специјализација во безбедноста на информациите.
 • Надлежност на не-такса за молба подобноста на долари 100.00
 • Достават завршен испит Форма на подобност за аплицирање.
 • Купување на официјално испит ваучер директно од EC-Council преку https://store.eccouncil.org/

Колку е тешко е CEH испит?

Број на прашања125
тест Време на траење:4 Часа
тест формат:Повеќекратен избор
тест за испорака: ECC ИСПИТ, VIEW
испит префикс312-50 (ECC ИСПИТ), 312-50 (VIEW)
испит надомест$700

 

Како да се подготват за сертифициран Етички Хакерство испит

CEH бара познавање на сите модули наведени погоре. Ќе треба следните четири ресурси за да се подготват за испитот.

 1. книги
 2. видео предавања
 3. пракса тестови и испит депонии

Јас ќе објаснам во секој ресурс во детали

 

 • книги

 

Вашиот избор на книга ќе ви помогне да се утврди обемот и пресвртници на вашите студии. Јас ќе им препорачаат CEH v9: Сертифициран Етички Хакер верзија 9 проучување Водич Шон-Филип Oriyano. оваа сеопфатна, во-длабочината на преглед на условите за сертификација CEH е дизајниран да ви помогне да ги интернализира критични информации со користење на концизен, на-на-точка објаснувања и лесен-за-следење пристап до материјалот.

 

 • видео Предавања

 

Постојат голем број на бесплатни и платени видео предавања кои се достапни на интернет. Најефективен предавања се од cbtbuggets. Нивната Заверена Етички Хакер (CEH) v9.0 разбира видео обука ве учи на етички хакирањето алатки и техники потребни за да се подобри безбедноста држење на вашата мрежа. КБТ Нагетс тренер Кит Баркер ќе шета низ градењето на вашиот сопствена пракса лабораторија, вклучувајќи и користење на софтвер за евалуација, и ве поттикнува да не само да се види и да уживате во видео, но се практикуваат се што е во рацете на свој лабораторија животната средина.

CEH пракса тестови и испит депонии

 

Многу испит депонии се достапни за CEH. Всушност, лесно може да се добие преку испит со само имаат по депонии 5 ден CEH курсот.

 • Cybrary студија водич: Слободен депонии за подготовка на CEH од cybrary.
 • Pass4sure braindumps: Вие ќе добиете 125 прашања за цена од околу &80
 • Passcert braindumps: Вие ќе добиете повеќе од 500 прашања за трошоците на $60 околу.
 • CCCure квизови: А месечна претплата на овој веб-сајт на трошоците околу $49 и содржи повеќе од 470 CEH прашања. Прашањата може да се организира во било кој број и ресурси е доста ефикасни во правење сопствени пракса сесии. линк

 

Активен сертификација

Вашиот CEH акредитивен важи за 3 години. Да се ​​обнови вашиот Сертификат за уште 3-годишен период треба да се ажурира вашиот ЕО-Советот за континуирана едукација (ECE) кредитна сметка во порталот Делта ЕО-Советот и ќе поднесат доказ за вашите заработени кредити. За да се одржи на вашиот сертификат, мора да се заработи вкупно 120 кредити во рамките 3yearsof период ECE циклус

На кредити може да се заработи во многу начини, вклучувајќи присуствував на конференции, пишување на научни трудови, се подготвува за обука класи во поврзани со домен (за инструктори), материјали за читање за слични предмет прашања, полагање на испит на понова верзија на сертификација, присутните webinars, и многу други.

вредност

Просечната исплата на сертифициран Етички Хакер е $71,331 на годишно ниво. се движи на плата од $24,760 да $111,502, со бонус исплата помеѓу $0.00 и $17,500. Така, вкупната плата е околу помеѓу $24,760 $132,322. http://resources.infosecinstitute.com/certified-ethical-hacker-salary/

Кариера надвор CEH

Ако би сакале да ги извршуваат својата кариера надвор CEH, имаш многу патишта може да изберете од:

 • Ако би сакале да биде лиценциран консултант за безбедност, заработи аналитичар сертифициран за безбедност на EC-Council (ECSA) акредитивен и да побара да стане Лиценцирано пенетрација тестер (LPT)
 • Ако би сакал да стане тренер, се применуваат за да стане сертифициран инструктор EC-Council (ЦЕИ).
 • Ако сакате да се биде експерт за мулти-домен, заработи на компјутерски Forensics Хакерство детектив (CHFI), EC-Council VoIP Професионална (ECVP), EC-Council сертифициран безбедна програмер (ECSP) или изберете од многу други специјализирани сертификати.
 • Ако би сакале да се стекнат со магистерска диплома во ИТ безбедност, размисли за примена на Универзитетот на EC-Council (ECU) Магистер на науки безбедност (MSS). Со заработка од CEH акредитивен автоматски ги заработиле 3 кредити кон степен.

Пример cybrary Тест Прашања

 1. Кој тип на хакерски користи нивните компјутерски познавања за инвазија на приватноста на другите, тоа кршење на законите за безбедност и рендерирање на сигурноста на информациските системи слаб?
  1. Обезбедување на Организацијата за безбедност
  2. сива шапка
  3. Црна шапка
  4. Бела капа,

одговор: C

 1. Како може да се утврди дека политиките, конфигурации и процедурални промени / надградби се направени во контролирани и добро документирани средина?
  1. ранливоста скенирање
  2. усогласеност
  3. управување со промени
  4. Рецензија

одговор: C

Примерок Passcert Тест Прашања

 1. Напаѓачот добива пристап до базата на податоци на веб серверот и прикажување на содржината на табела која ги има сите имиња, лозинки, и други информации за корисникот. Напаѓачот го направи ова со внесување на информации во страница за најава на веб-сајт што дизајнерите на софтверот не се очекува да се внесе. Ова е пример на она што вид на софтвер за дизајн проблеми?
  1. Недоволна безбедност за управување со
  2. Недоволна стврднување база на податоци
  3. Недоволна исклучок ракување
  4. Недоволно внесување валидација

одговор: D

 1. Што значи проверка на заштитен ѕид за да се спречи особено пристаништа и апликации од добивање на пакети во една организација?
  1. Транспортниот слој пристаниште броеви и примена слој заглавија
  2. заглавија на мрежен слој и пристаниште броеви седницата слој
  3. Примена слој пристаниште броеви и заглавија транспорт слој
  4. Презентација слој заглавија и пристаниште броеви седницата слој

одговор: А

 1. За да се утврди дали е софтверска програма ефикасно се справува со голем број на неважечки влез, форма на автоматски тестирање може да се користи случајно произведуваат погрешните влез во обид да се сруши на програмата. Што Терминот вообичаено се користи кога се зборува за овој тип на тестирање?
  1. одблеснува
  2. мутира
  3. Fuzzing
  4. randomizing

одговор: C

Примерок CCCure Тест Прашање

 1. По успешно да се загрозат компанија сервер има IP 10.15.0.8, скрипта kiddie сака да ги наведеме сите уреди на мрежата на компанијата што е можно побрзо. Кои nmap командата ќе биде најдобро за оваа намена?
  1. Nmap -T4 -O 10.15.0.0/24
  2. Nmap -T4 -V 10.15.0.0/24
  3. Nmap -T4 -F 10.15.0.0/24
  4. Nmap -T4 -А 10.15.0.0/24

одговор: C


simpli-learn-infosec-ad

Топ Certified Ethical Hacking Онлајн курсеви за обука

CEH курсотнадминеSimpliLearn
Цена$150$599
Пракса Прашања5161,250
ГаранцијаНа пракса испит Софтвер Само3 Ден Пари-гаранција за враќање на
онлајн пристап12 Месеци180 Дена

 

 

Резиме
преглед Датум
Ревидирани точка
Најдобрите уверение етички Хакерство курс за обука
автор Евалуација
51ѕвезда1ѕвезда1ѕвезда1ѕвезда1ѕвезда
0 одговори

Оставете Одговор

Сакате да се приклучат на дискусијата?
Слободно можете да се придонесе!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *